Style Switcher
Current time: 30-07-2014, 03:07 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)

Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
novi datum i projekcija
25-01-2007, 07:30 PM
novi datum i projekcija
Postoje li kakve informacije za javnost vezane uz matematičke parametre nove projekcije i novog datuma? Ako sam dobro razumjela, cropos će biti osposobljen do kraja ove godine? Gdje možemo više doznati o svemu tome?
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
25-01-2007, 08:37 PM (This post was last modified: 25-01-2007 08:52 PM by ivgeo.)
RE: novi datum i projekcija
koliko sam ja shvatio, novi geodetski datum i projekcija bi trebale uci u sluzbenu uporabu do 2010 godine.
Za položajni referentni koordinatni sustav usvojen je ETRS89 koji se temelji na GRS80 elipsoidu.

Nadalje nece biti vise dvije projekcijske zone nego samo jedna sa dodirnim meridijanom 16°30'.

evo nekih sluzbenih dokumenata
http://www.dgu.hr/UserDocsImages/PROGRAM...4%8Dna.doc
http://www.dgu.hr/UserDocsImages/Obrazlo...odluke.doc

za vise informacija bi trebalo kontaktirati nekoga iz DGU!
hmm a mozda i fino razgovarati sa nekim od profesora, npr Bašić, Bačić

moje skromno misljenje,
ako to uspiju ispostovati (rokove, u sto sumnjnam) do 2010 bi trebali biti transformirani planovi i karte
planovi i karte koji se ne odrzavaju a pretvoreni su u digitalni oblik skaniranjem su sada s oprostenjem sranje, a transformacijom ce se dobit jos vece sranje.
sto ocu reci?
uzalud nama novi koordinatni sustavi i projekcije bez aktualnih podataka stvarnog stanja.

trebali su osim novog datuma ici i sa novom izmjerom pa bi sve sto se zeli postici imalo smisla.

Ali smisao i logika kao i obicno nije prioritet nego je prioritet ubrat lovu u svoj dzep.

to je isto kao i ovaj projekt reforme pravosudja odnosno zemljisnih knjiga. Ministri se hvale kako se predmeti brzo rjesavaju ali ne kazu kako se rjesavaju. A brze se rjesavaju tako sto se odbijaju.

"Freedom is irrelevant. Resistance is futile." -- Borg Collective
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

Quick Theme: